Atlas


Internetové stránky www.atlas.cz patří mezi nejznámější české webové portály. Atlas je internetovým portálem, na kterém nalezneme jednak vyhledávač a dále spoustu dalších zajímavých a užitečných věcí, jako je mailová schránka, zpravodajství, počasí, televizní program a mnoho dalších zajímavých kategorií.

Historie portálu Atlas.cz

Internetový portál Atlas.cz vznikl roku 1997. V dalších letech navázal spolupráci se společností Microsoft a i díky tomu byl jeho vyhledávač zapojen do sítě portálů MSN. Po vstupu nového investora pak začala expanze firmy do dalších evropských zemí – konkrétně se pak jednalo o Slovensko a Ukrajinu. Atlas.cz byl v minulosti velmi oblíbeným a navštěvovaným internetovým portálem – např. v roce 2006 byl v návštěvnosti v Česku dokonce na druhém místě.

Zásadní změna pak nastala koncem února roku 2008, kdy došlo k integraci Atlasu s portálem Centrum.cz. Ještě téhož roku se pak společnost Centrum Holdings stala hlavním provozovatelem portálu Atlas.cz.

Atlas a ICQ

Asi není moc lidí, kteří by neznali komunikační program ICQ. Tento program byl zvláště u nás v Česku nesmírně populární, ale s masivním rozšířením Facebooku už ho dnes zdaleka tolik lidí nepoužívá. ICQ však existuje i v české verzi a ta byla vytvořena právě ve spolupráci s portálem Atlas. První česká verze Atlas ICQ byla spuštěna v září roku 2006 a obsahovala navíc i hry a možnost posílání smsek do všech tří sítí mobilních operátorů. Naopak mnoha uživatelům vadí především množství reklam a také fakt, že ICQ v počítači zabírá příliš mnoho místa.

Atlas a jeho e-mailová schránka

Pokud ještě nemáte vlastní e-mail nebo si chcete založit nový, jednou z možností je založit si ho právě u Atlasu. Hned na titulní stránce portálu Atlas.cz na pravé straně naleznete okénko pro přihlášení do atlas e-mailu a také odkaz, přes který si můžete rovnou založit novou mailovou adresu. Po kliknutí na odkaz založit novou schránku se nám zobrazí formulář, ve kterém vyplníme název našeho nového mailu, heslo a odpověď na kontrolní otázku. Máme také na výběr, jestli chceme aby koncovka našeho mailu byla atlas.cz a nebo mujmail.cz. Na konci ještě opíšeme kontrolní znaky z obrázku a klikneme na tlačítko Založit nový email.

Zpravodajství na Atlasu

Když zobrazíme domovskou stránku Atlasu, tak jednou z prvních věcí, které uvidíme je aktuální zpravodajství. Podobně jako třeba na Seznamu, tak i zde jsou aktuální zprávy hned na titulní straně. Atlas.cz nabízí rozsáhlé zpravodajství nejen z domova a ze světa, ale také ze sportu, ekonomiky, kultury a mnoha dalších oblastí. Zpravodajství Atlasu a Centrumu funguje pod názvem Aktualne.cz a denně přináší nejnovější zprávy, ale i zajímavé komentáře a blogy na aktuální témata, která hýbou českou veřejností.


Vyhledávač Atlasu

Součástí úvodní stránky Atlasu je také vyhledávač. Ten je vytvořený ve spolupráci s Googlem a můžeme v něm vyhledávat v sedmi kategoriích – internet, firmy, zboží, mapy, obrázky, video a slovníky. V současné době však není příliš používaný, více lidí preferuje spíše vyhledávač od Seznamu a na prvním místě je pochopitelně Google, který používá bezkonkurenčně nejvíc lidí – však také slovo vygooglovat si něco se stalo synonymem pro vyhledávání informací na netu.

Atlas a aktuální předpověď počasí

Na levé straně titulní stránky Atlasu je seznam jednotlivých kategorií, které Atlas obsahuje. Hned na prvním místě je odkaz na rubriku Počasí. Pokud na něj klikneme, objeví se nám stránka, na které se můžeme podívat na předpověď počasí na aktuální den, včetně předpovědi pro všechny regiony České republiky. Součástí je i předpověď pro vybraná letoviska, hory a také stavy sjízdnosti řek. Předpověď počasí ukazuje Atlas na celý následující týden a přečíst si můžeme i dlouhodobý výhled až na měsíc dopředu. Kromě počasí u nás si můžeme na Atlasu zjistit také předpověď počasí na Slovensku a v dalších zemích Evropy. Nechybí ani aktuální sněhové zpravodajství o situaci na horách.

Televizní program na Atlasu

Hned pod počasím najdeme odkaz na aktuální televizní program českých i zahraničních televizních kanálů. Stránku s tímto TV programem si můžeme najít i zadáním adresy tvprogram.centrum.cz. Televizní program je velmi pěkně graficky zpracovaný a můžeme si vybrat, jestli ho chceme zobrazit klasickým sloupcovým způsobem, který známe např. z televizních časopisů a nebo řádkovým, který není tak známý, ale ukazuje které programy se právě teď vysílají. V nastavení si pak můžeme zvolit, které konkrétní programy má TV Program zobrazovat – na výběr máme z několika desítek českých, slovenských, ale i anglických programů, které jsou přehledně seřazeny do kategorií podle žánru.

Atlas a magazín pro ženy

Další zajímavou rubrikou na kterou se dostaneme přes titulní stránku atlasu je magazín pro ženy Žena.cz. Najdeme v něm spoustu zajímavých článků, rad a informací nejen pro ženy. Magazín je přehledně rozdělen do několika kategorií – móda a krása, sex a vztahy, volný čas, kariéra, děti, zdraví, bydlení, recepty a horoskopy. Každý den zde přibývají nové zajímavé články, recepty a jiné zajímavosti. Součástí magazínu jsou také testy, ve kterých si můžete vyzkoušet svoje znalosti z nejrůznějších oborů.

Vyhledávání firem na Atlasu

Součástí Atlasu je také katalog firem všech možných oborů – najisto.cz. Firmu, kterou hledáme můžeme vyhledat buď přes klasický vyhledávač nebo přes jednotlivé kategorie. Odkaz na tuto službu najdeme v levém menu hned pod kategorií Ženy.

Mapy na Atlasu

Co by to bylo za kvalitní internetový portál, kdyby na něm chyběly podrobné mapy. Ani Atlas na tuto službu nezapomněl, a tak si i zde můžete vyhledat potřebná místa na kvalitně zpracovaných mapách. Součástí této stránky jsou i 3D virtuální prohlídky některých nejzajímavějších lokalit.

Mapy na Atlasu obsahují spoustu užitečných funkcí – například plánování tras, streetview nebo dopravní informace. Můžete si zde také vybrat z více typů zobrazení mapy – a to buď základní, leteckou a nebo turistickou.

Atlas.cz a nabídka realit

Pro ty, co uvažují o koupi nového domu nebo bytu, případně o pronájmu bydlení, je na Atlasu samostatná kategorie realit. Po kliknutí na odkaz v levém menu se tak zájemci dostanou na stránku realitymix.cz, která obsahuje katalog více než 180 tisíc nemovitostí z celé země. Stránka je přehledně členěna do jednotlivých kategorií, takže si můžete rovnou vybrat, jestli hledáte dům, byt, nebo jen pronájem. Součástí stránky jsou i nemovitosti ze Slovenské republiky. V dolní polovině stránky jsou pak zajímavé realitní články, týkající se nemovitostí a prodeje bytů nebo domů.

Autobazar na Atlasu

Potřebujete koupit nebo prodat auto? Nebo si jen chcete přečíst recenze na vybrané automobily? Pro všechny, co se zajímají o auta, má Atlas samostatnou stránku na adrese cars.cz , kde si můžete podat inzerát nebo odpovědět na nabídku, která vás zaujme. V nabídce je nepřeberné množství automobilů všech typů a můžete si vybrat po zadání konkrétních požadavků do formuláře na levé straně.

Součástí této stránky je také velký katalog autobazarů a autosalonů v České republice, takže si můžete vyhledat ten pravý, např. podle adresy bydliště nebo podle značky aut, o které máte zájem. Novou kategorií je zde pak stránka s nabídkou náhradních dílů, pneumatik, disků, podvozků a dalšího automobilového vybavení.

Atlas.cz a nabídka zajímavých slev

Se slevovými portály se v poslední době doslova roztrhl pytel a dnes máme obrovské množství různých stránek, které nabízí zajímavé slevy na různé produkty, ať už se jedná např. o jídla v restauracích, oblečení a obuv nebo jiné zboží. Když v levém menu na úvodní stránce Atlasu klikneme na položku Slevy, dostaneme se na portál amplion.cz, který nám nabídne velké množství zajímavých slevových akcí. Jednotlivé slevy jsou pro větší přehlednost rozčleněny do kategorií báječná dovolená, zboží, pro ženy, gurmánské hody a finance. U každé slevy se nám pak zobrazuje kromě ceny také údaj, kolikrát byla tato sleva koupena a také čas, do kdy tato nabídka ještě platí. Ve spodní částí stránky pak můžeme vyplnit svoji emailovou adresu a dostávat tak pravidelně nabídky o nových zajímavých slevách mailem.

Atlas a chatování

Pokud rádi chatujete nebo se seznamujete přes internet, můžete využít stránku xchat.cz. V minulosti byl xchat velmi populární a chodilo na něj velké množství lidí, s nástupem Facebooku už na xchat tolik lidí nechodí, ale stále je možnost si na něm popovídat s lidmi z celé republiky, seznamovat se nebo zakládat místnosti na různá témata. Xchat je rozdělen do několika kategorií – města a kraje, seznámení a flirt, hudební styly a kapely, pokec a klábosení, lechtivá erotika, film,knihy a počítače, volný čas a sport a sex a neřesti od 18 let. V každé kategorii je pak několik stálých i dočasných místností, do kterých můžete vstoupit a začít chatovat. Nejdříve se však musíme zaregistrovat – vybrat si vhodnou přezdívku, pod kterou budeme na chatu vystupovat a zvolit si heslo.

Atlas.cz jako domovská stránka

Líbí se vám portál Atlas.cz, pravidelně ho navštěvujete a chcete si ho tedy nastavit jako svoji hlavní domovskou stránku, která se vám bude vždy zobrazovat jako první při otevření vašeho internetového prohlížeče? Je to velmi jednoduché – stačí jen kliknout na odkaz Nastavit Atlas jako domovskou stránku, který na stránce Atlasu najdeme úplně nahoře a poté už jen jednoduše přetáhnout ikonku Atlasu nad ikonu domečku, kterou máme nahoře ve svém internetovém prohlížeči. Poté se nám Atlas.cz začne vždy zobrazovat jako domovská stránka, kdykoliv poprvé spustíme internet.

Jak upravit vzhled Atlasu

Pokud se nám nelíbí, jak domovská stránka Atlasu vypadá, můžeme si její vzhled upravit do jiné barvy. V horním pravém rohu stránky najdeme šest čtverečků v různých barvách a jediným kliknutím si tak můžeme změnit grafickou podobu této stránky. Na výběr máme mezi výchozí modrou, dále pak zelenou, broskvovou, fialovou, žlutou a ještě jeden odstín fialové.

Atlas.cz na sociálních sítích

Atlas samozřejmě nemůže chybět ani na Facebooku a tak, pokud máte tento portál rádi, můžete si jeho profil na facebooku přidat do svých oblíbených stránek. Atlas na svém facebookovém profilu pravidelně sdílí odkazy na různé aktuální zprávy z domova i ze světa, zajímavosti, testy a další odkazy.

Mobilní verze Atlasu

Stránky Atlasu můžete sledovat nejen na počítačích a noteboocích, ale aby se vám s nimi dobře pracovalo i na menších displejích mobilních telefonů, je pro vás připravena i mobilní verze. Tu si můžeme zobrazit na adrese m.atlas.centrum.cz a její součástí je osm hlavních kategorií – pošta, zprávy, žena, počasí, TV program, horoskopy, kurzy měn a firmy.

Atlas a jeho slovenská verze

Kromě České republiky působí Atlas také na Slovensku. Jeho slovenskou verzi najdeme na adrese www.atlas.sk , ale stránky vypadají jinak a mají úplně jiné grafické zpracování. Jejich součástí je mimo jiné samostatný magazín pro ženy s názvem Wanda.


Reklama:


Servis24 je velice moderní internetbanking od ČS. Kvalitní elektronika, baterie, akumulátory a adaptéry za super ceny. DVD filmy za super ceny pro kluky i pro holky. Kupte si zahradní nábytek online, který se hodí na každou zahradu. Twoo je jedna z nejnovějších seznamek. Kola za velice nízké ceny.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!