Přihlášení Centrum


Založení nové e-mailové schránky na portálu Centrum.cz je velmi snadné a rychlé. K registraci se dostaneme přímo z titulní stránky Centrum.cz, kde na pravé straně vedle políček pro přihlášení najdeme i odkaz k založení účtu. Klikneme tedy na tlačítko Registrovat a můžeme si založit novou e-mailovou schránku. Nejdříve vyplníme název naší schránky. Zároveň si můžeme hned ověřit, jestli je tento název volný – pokud ne, systém nás na to ihned upozorní a nabídne možné alternativy. Následuje nastavení hesla pro přihlášení Centrum.cz. Toto přihlašovací heslo musí být alespoň šest znaků dlouhé a nesmí obsahovat diakritiku (háčky, čárky atd.). Při vypisování hesla se nám automaticky napravo od něj ukazuje jeho síla, takže sami hned vidíme, jestli je naše heslo slabé, dobré nebo silné. Ideální je pak zvolit takové heslo, které obsahuje jak malá, tak velká písmena a také číslice, případně jiné symboly. Jakmile máme heslo zvolené, tak ho ještě jednou opíšeme a poté musíme ještě opsat kontrolní kód z obrázku. Pak už jen zaškrtneme náš souhlas s podmínkami používání služeb Centrum.cz a klikneme na tlačítko Založit nový e-mail. Tím je registrace dokončená a naše nová e-mailová schránka je založena. Následně nás systém ještě vyzve, abychom vyplnili naše jméno, pod kterým budou naše e-maily odesílány, dále můžeme vybrat region, kde žijeme, pohlaví a věk. Všechny tyto údaje jsou ale nepovinné, takže jestli nechceme, nemusíme je vyplňovat. Klikneme na tlačítko Uložit a pokračovat a zobrazí se nám nabídka s různými tématy, která by nás mohla zajímat. Pokud chceme, aby nám Centrum.cz e-maily s těmito tématy posílalo, můžeme si některé z nich vybrat tím, že je zaškrtneme. Pak už jen klikneme na tlačítko Uložit a přejít do e-mailu a jsme v uživatelském prostředí e-mailové schránky Centrum.cz. V ní budeme mít náš první přijatý e-mail, který nás zde uvítá a můžeme si v něm přečíst pár základních informací o této službě.

Jak provést přihlášení na e-mail u Centrum.cz

Jakmile už jsme jednou zaregistrovaní, každé další přihlášení na Centrum.cz je jednoduché a zabere nám jen pár vteřin. Nejdříve si v našem internetovém prohlížeči otevřeme stránku www.centrum.cz a na její pravé straně máme přihlašovací formulář. Do něj vyplníme název naší e-mailové schránky a heslo. U názvu stačí když vyplníme jenom jeho část před zavináčem, zbytek už není třeba vypisovat. Po vyplnění jména a hesla pak už jen zmáčkneme klávesu Enter nebo klikneme na tlačítko Přihlásit a jsme v naší schránce. Pokud chceme tento proces ještě urychlit, můžeme zaškrtnout volbu Zapamatovat a nebudeme tak muset tyto údaje pokaždé znovu vypisovat. Odhlášení z e-mailové schránky Centrum.cz pak provedeme jednoduše kliknutím na odkaz Odhlásit se, který najdeme v pravém horní rohu stránky. Zároveň si můžeme vybrat, kam chceme po odhlášení přesměrovat (na portál Zprávy Aktualne.cz, na Centrum.cz, Magazín Zena.cz nebo přihlášení na jiný účet).

Jak vypadá uživatelské prostředí e-mailové schránky Centrum.cz?

S jakým prostředím se setkáme po přihlášení na Centrum.cz? Uživatelské prostředí na tomto portálu se nijak výrazně nevymyká od těch ostatních. Je velmi přehledné a i začátečníci se v něm dokáží bez problémů zorientovat. Na levé straně se nachází seznam se složkami, ve kterých jsou umístěny naše e-maily. V základním nastavení Centrum.cz jsou tyto složky – Příchozí, Rozepsaná, Odeslaná, Koš a Spam koš. Kromě nich si ještě můžeme vytvořit další vlastní složky. Novou složku vytvoříme velmi jednoduše kliknutím na odkaz Vytvořit složku a pak už jen zadáme její název a uložíme kliknutím na tlačítko Potvrdit. Pod složkami pak najdeme také barevné štítky, které můžeme použít k označení našich mailů. V základním nastavení máme čtyři štítky – důležité, odepsat, osobní a pracovní. V nastavení si pak můžeme snadno změnit jejich názvy, pořadí i barvy a můžeme si vytvořit i vlastní nové štítky. Pod štítky pak máme ukazatel, který nám udává, kolik procent ze schránky už máme zaplněných. V základním nastavení je maximální kapacita 20 MB, ale pokud si bezplatně aktivujeme tzv. velkou schránku, zvýší se nám její kapacita až na 5 GB. Aktivaci je třeba ověřit pomocí bezplatné smsky, která nám přijde na náš mobil a my pak jen zadáme kód, který jsme v ní dostali. Uprostřed stránky pak vidíme přehled našich e-mailů ve zvolené složce. Na úvod se nám vždy zobrazují přijaté e-maily. Nad nimi si pak můžeme vybrat, jestli je chceme mít seřazeny podle data přijetí nebo podle velikosti a to jak vzestupně, tak sestupně. V pravé horní části stránky si pak můžeme přepnout mezi třemi volbami – Zprávy, Adresář a Zápisník. Pod položku Zprávy patří veškeré přijaté, odeslané i rozepsané e-maily v naší schránce, součástí Adresáře jsou e-mailové adresy, které si můžeme přehledně roztřídit do skupin a do Zápisníku si můžeme psát vlastní poznámky a ukládat si je do složek.

Rajče.net je velké úložiště fotografií.

Co dělat, když zapomeneme heslo?

Pokud máme problém s přihlášením do naší e-mailové schránky na Centrum.cz, nejdříve se ujistíme, jestli důvod, proč se nemůžeme přihlásit není způsoben např. tím, že máme zapnutou klávesu CapsLock, nebo vypnutou klávesu NumLock. Další příčinou, který může způsobit problémy s přihlášením, mohou být také cookies. Pokud je to však v pořádku a my si na svoje přihlašovací heslo prostě nemůžeme vzpomenout, musíme přikročit k obnově hesla. Abychom této možnosti mohli využít, musíme mít ale nastavený kontrolní e-mail, alternativní otázku, nebo telefonní číslo. Pokud jsme si však nic z těchto údajů v našem účtu nenastavili, je to docela problém a sami si heslo obnovit nemůžeme. Teoreticky v takovém případě můžeme ještě zkusit kontaktovat technickou podporu Centrum.cz, ale není jistota, že našemu požadavku bude moci vyhovět. Proto je lepší si v nastavení našeho e-mailového účtu doplnit telefonní číslo, nebo alternativní e-mail a pak si můžeme nové heslo nastavit velmi rychle a bez problémů.

Rajče je online portál s fotografiemi.

Připojení dalších e-mailů k naší schránce na Centrum.cz

Pokud máme více různých e-mailových schránek u více poskytovatelů a nechceme se přihlašovat na každou zvlášť, můžeme si tyto schránky snadno připojit k našemu účtu na Centrum.cz. Po přihlášení na Centrum.cz se tak dostaneme ke všem našim mailům, aniž bychom museli kontrolovat všechny schránky po jedné. Jak toto připojení provést? Ze všeho nejdříve provedeme přihlášení na náš účet na Centrum.cz. V horní části stránky pak hned vedle naší e-mailové adresy máme odkaz na nastavení. Na tento odkaz klikneme a zobrazí se nám stránka, na které si můžeme nastavit celou řadu věcí. Zůstaneme v záložce E-mailové schránky a klikneme na odkaz Připojit další schránku. Následně klikneme na logo poštovního serveru, na kterém je e-mailová schránka, kterou chceme připojit umístěna. Pak si vybereme způsob stahování zpráv, napíšeme přesnou adresu připojované schránky a zvolíme si do jaké složky se tyto zprávy mají stahovat. Pak si otevřeme schránku, ze které si chceme nechat maily přeposílat a přesměrování si nastavíme i tam. Výhodou je, že přímo na stránce Centrum.cz máme podrobný popis, jak u tohoto přesměrování postupovat. Pokud máme další e-mail u jiného poskytovatele, než je v nabídce, klikneme na volbu Připojit jinou schránku – zprávy si můžeme na náš účet u Centrum.cz nechat přeposílat i od jiných provozovatelů e-mailových služeb.

Fotky Rajče jsou zdarma ke stažení. Centrum.cz email je velice populární.

Přihlášení k chatu na Centrum.cz

Nedílnou součástí portálu Centrum.cz je také oblíbená chatovací stránka XChat. Jak se můžeme k XChatu přihlásit? Přihlášení na XChat je stejně snadné a rychlé jako na Centrum.cz. Nejdříve si otevřeme hlavní stránku Xchatu, na kterou se dostaneme buď z titulní stránky portálu Centrum.cz, kde v levém menu klikneme na položku Chat a nebo do adresního řádku rovnou napíšeme www.xchat.cz. Kolonky pro přihlášení do tohoto chatu pak najdeme v pravém horním rohu podbarvené oranžovou barvou. Vyplníme naše přihlašovací jméno a heslo a zmáčkneme klávesu Enter nebo klikneme na tlačítko pro přihlášení. Pro přihlášení na XChat ale neplatí naše přihlašovací údaje k e-mailu na Centrum.cz, takže pokud chceme tento chat používat, musíme i zde provést samostatnou registraci a založit si nový účet. Samotná registrace je jednoduchá a rychlá a probíhá podobně jako registrace k e-mailové schránce. Stačí jen zvolit přezdívku, pod kterou budeme na chatu vystupovat, nastavit si heslo, vyplnit e-mail, pohlaví (to je v tomto případě povinná položka), opsat kód z obrázku, zaškrtnout souhlas s pravidly této služby a kliknout na tlačítko Registrovat. Pak už nám nic nebrání v tom, abychom tento chat začali naplno využívat a psát si a seznamovat se s ostatními lidmi.


Reklama:


Servis24 je velice moderní internetbanking od ČS. Kvalitní elektronika, baterie, akumulátory a adaptéry za super ceny. DVD filmy za super ceny pro kluky i pro holky. Kupte si zahradní nábytek online, který se hodí na každou zahradu. Twoo je jedna z nejnovějších seznamek. Kola za velice nízké ceny.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!