PSČ měst a obcí v aplikacích


Pro hledání poštovních směrovacích čísel můžeme využít i aplikace určené pro chytré telefony. Pokud máme smartphone s operačním systémem Android, můžeme si vybrat hned z pěti různých aplikací pro hledání PSČ měst a obcí. Jednou z nejlepších aplikací je oficiální aplikace České pošty, která kromě vyhledání poštovních směrovacích čísel nabízí ještě několik dalších funkcí – můžeme díky ní sledovat svoji zásilku, vyhledat poštu, změnit si dispozici balíku, ohodnotit služby České pošty a zjistit si, jestli naše adresa patří do lokalit, kde je možné i odpolední doručování zásilek. Aplikaci Česká pošta si můžeme stáhnout zdarma z obchodu Google Play nebo přes QR kód z webových stránek České pošty. Pro vyhledání českých a slovenských PSČ měst a obcí slouží také jednoduchá aplikace pod názvem PSČ Česko Slovensko. Výhodou této aplikace je to, že ji můžeme používat i bez připojení k internetu, navíc v mobilu nezabere moc místa a je samozřejmě bezplatná. Pokud potřebujeme vyhledat zahraniční poštovní směrovací číslo, můžeme vyzkoušet aplikaci PSČ ve světě. Na rozdíl od předchozí už ovšem vyžaduje připojení k internetu a vyhledávání zde funguje tak, že zadáme adresu a zobrazí se nám bližší informace, jako je PSČ, název země, souřadnice atd. I tato aplikace je na Google Play ke stažení zdarma. Další aplikací, která umožňuje vyhledat poštovní směrovací čísla ze zahraničních zemí je PSČ Catcher. Můžeme si přes něj najít PSČ měst a obcí ze 30 zemí světa a zdarma ke stažení je v obchodě Google Play. Poslední aplikace pro Android, kterou si představíme je Univerzální PSC. Ta kromě vyhledání poštovních směrovacích čísel ukazuje i adresu na mapě. I tato aplikace je na Google Play zdarma.

 


PSČ měst a obcí v aplikacích pro mobilní telefony s iOs

Vyhledávat poštovní směrovací čísla můžeme i na iPhonech. Pro ně je určeno také několik aplikací. První z nich má název PSC a umožňuje vyhledávání poštovních směrovacích čísel z pěti zemí Evropy – České republiky, Slovenska, Rakouska, Maďarska a Chorvatska. Novinkou v aplikaci je i zobrazení vybraného místa na mapě. Stáhnout si ji můžeme z iTunes, ale není zdarma, ale za menší poplatek. Další aplikací pro iPhony, ve které můžeme vyhledávat PSČ měst a obcí je Česká pošta. Jedná se o stejnou aplikaci, jako v případě verze pro Android, a i na iTunes je k dispozici ke stažení zdarma.

PSČ měst a obcí v aplikacích pro mobilní telefony s Windows Phone

Aplikace pro vyhledávání poštovních směrovacích čísel si mohou vybrat i majitelé mobilů s operačním systémem Windows Phone. Bezplatné aplikace jsou pro tento systém jak pro česká, tak pro slovenská PSČ. Pro české uživatele je určená aplikace s názvem Pošty a PSČ, jejíž součástí je kompletní databáze českých pošt a poštovních směrovacích čísel. Aplikace navíc dokáže automaticky zjistit naši polohu a podle ní nám zobrazí seznam nejbližších pošt. Vyhledávat v databázi je navíc možné i offline, takže PSČ najdeme i když zrovna nejsme připojení k internetu. Aplikaci si můžeme zdarma stáhnout v obchodě Windows Phone Store. Pro vyhledávání PSČ měst a obcí ze Sloven