PSČ měst a obcí v aplikacích


Pro hledání poštovních směrovacích čísel můžeme využít i aplikace určené pro chytré telefony. Pokud máme smartphone s operačním systémem Android, můžeme si vybrat hned z pěti různých aplikací pro hledání PSČ měst a obcí. Jednou z nejlepších aplikací je oficiální aplikace České pošty, která kromě vyhledání poštovních směrovacích čísel nabízí ještě několik dalších funkcí – můžeme díky ní sledovat svoji zásilku, vyhledat poštu, změnit si dispozici balíku, ohodnotit služby České pošty a zjistit si, jestli naše adresa patří do lokalit, kde je možné i odpolední doručování zásilek. Aplikaci Česká pošta si můžeme stáhnout zdarma z obchodu Google Play nebo přes QR kód z webových stránek České pošty. Pro vyhledání českých a slovenských PSČ měst a obcí slouží také jednoduchá aplikace pod názvem PSČ Česko Slovensko. Výhodou této aplikace je to, že ji můžeme používat i bez připojení k internetu, navíc v mobilu nezabere moc místa a je samozřejmě bezplatná. Pokud potřebujeme vyhledat zahraniční poštovní směrovací číslo, můžeme vyzkoušet aplikaci PSČ ve světě. Na rozdíl od předchozí už ovšem vyžaduje připojení k internetu a vyhledávání zde funguje tak, že zadáme adresu a zobrazí se nám bližší informace, jako je PSČ, název země, souřadnice atd. I tato aplikace je na Google Play ke stažení zdarma. Další aplikací, která umožňuje vyhledat poštovní směrovací čísla ze zahraničních zemí je PSČ Catcher. Můžeme si přes něj najít PSČ měst a obcí ze 30 zemí světa a zdarma ke stažení je v obchodě Google Play. Poslední aplikace pro Android, kterou si představíme je Univerzální PSC. Ta kromě vyhledání poštovních směrovacích čísel ukazuje i adresu na mapě. I tato aplikace je na Google Play zdarma.

 


PSČ měst a obcí v aplikacích pro mobilní telefony s iOs

Vyhledávat poštovní směrovací čísla můžeme i na iPhonech. Pro ně je určeno také několik aplikací. První z nich má název PSC a umožňuje vyhledávání poštovních směrovacích čísel z pěti zemí Evropy – České republiky, Slovenska, Rakouska, Maďarska a Chorvatska. Novinkou v aplikaci je i zobrazení vybraného místa na mapě. Stáhnout si ji můžeme z iTunes, ale není zdarma, ale za menší poplatek. Další aplikací pro iPhony, ve které můžeme vyhledávat PSČ měst a obcí je Česká pošta. Jedná se o stejnou aplikaci, jako v případě verze pro Android, a i na iTunes je k dispozici ke stažení zdarma.

eMimino je portál pro všechny maminky. Portál Jobs.cz nabízí spojení s elitou českých i zahraničních zaměstnavatelů.

PSČ měst a obcí v aplikacích pro mobilní telefony s Windows Phone

Aplikace pro vyhledávání poštovních směrovacích čísel si mohou vybrat i majitelé mobilů s operačním systémem Windows Phone. Bezplatné aplikace jsou pro tento systém jak pro česká, tak pro slovenská PSČ. Pro české uživatele je určená aplikace s názvem Pošty a PSČ, jejíž součástí je kompletní databáze českých pošt a poštovních směrovacích čísel. Aplikace navíc dokáže automaticky zjistit naši polohu a podle ní nám zobrazí seznam nejbližších pošt. Vyhledávat v databázi je navíc možné i offline, takže PSČ najdeme i když zrovna nejsme připojení k internetu. Aplikaci si můžeme zdarma stáhnout v obchodě Windows Phone Store. Pro vyhledávání PSČ měst a obcí ze Slovenské republiky pak můžeme použít aplikaci Slovenské PSČ. I ta je bezplatně ke stažení ve Windows Phone Store a můžeme ji používat i bez připojení k internetu. Kromě těchto dvou pak ještě na Windows Phone Store najdeme několik aplikací určených pro vyhledávání poštovních směrovacích čísel v zahraničních zemích.

Sbazar – internetový bazar a inzertní portál, kam zadáváte inzeráty zdarma.

Nejhledanější PSČ měst a obcí

Která poštovní směrovací čísla měst a obcí patří u nás k těm nejvyhledávanějším? Asi nikoho nepřekvapí, že nejčastěji lidé hledají PSČ z největších měst České republiky, jako je Praha, Brno, Plzeň, Liberec nebo Ostrava. V první stovce nejhledanějších českých poštovních směrovacích čísel převažují hlavně velká města a obce, z těch méně známých se zde objevují např. Hladké Životice, Návsí, Tetčice, Bučovice, Holasice, Droužkovice nebo Staříč. Kompletní TOP 100 nejhledanějších PSČ měst a obcí České republiky pak najdeme na stránce http://www.psc.cz/nejhledanejsi.php.

PSČ měst a obcí v zahraničí

Stejně jako u nás, tak i ve většině zemí světa se poštovní směrovací čísla skládají výhradně z číslic. V některých zemích jsou ale PSČ měst a obcí složena jak z číslic, tak z písmen. Mezi tyto země patří např. Kanada, Velká Británie nebo Nizozemsko. Výhodou těchto alfanumerických PSČ je větší množství kombinací oproti výhradně číselným PSČ. Co se týká umístění poštovního směrovacího čísla v adrese, tak i to se v jednotlivých zemích světa liší. Zatímco u nás jsme zvyklí psát PSČ až na poslední řádek adresy, v Japonsku, Číně nebo Rusku je poštovní směrovací číslo naopak na jejím začátku.

PSČ měst a obcí v USA

Zatímco u nás používáme poštovní směrovací čísla, v USA se používají kódy pod názvem ZIP code. Zkratka ZIP je tvořená ze slov Zone Improvement Plan. Stejně jako u nás, tak i v USA je základní verze těchto čísel pětimístná, ale existují i rozšířené varianty těchto ZIP kódů, které upřesňují konkrétní lokalitu. U nás je asi nejznámějším americkým ZIP kódem 90210, který známe z populárního seriálu Beverly Hills. První číslo ZIP kódu se pak v USA – podobně jako u nás – určuje podle zeměpisné polohy daného státu nebo území. Pokud potřebujeme nějaký americký ZIP code vyhledat, můžeme použít např. tuto stránku – https://tools.usps.com/go/ZipLookupAction!input.action.

PSČ měst a obcí na Slovensku

Ve Slovenské republice stále ještě začínají všechna poštovní směrovací čísla osmičkou, devítkou a nulou, tak jak tomu bylo ještě v dobách společného Československa. Několikrát sice byla navrhována změna, aby PSČ města a obcí začínala i na číslice od 1 do 7, ale zatím k ní nedošlo, především kvůli vysoké finanční náročnosti tohoto projektu. Účelem této změny má být rychlejší dosílka zásilek – podíl zásilek doručených do druhého dne by se měl údajně zvýšit ze 43 až na 90 procent. Poštu by pak totiž bylo možné třídit nejen podle dodávacích pošt, ale i přímo podle doručovacích rajónů. Zároveň má být také snížen počet dodávacích pošt.


Reklama:


Servis24 je velice moderní internetbanking od ČS. Kvalitní elektronika, baterie, akumulátory a adaptéry za super ceny. DVD filmy za super ceny pro kluky i pro holky. Kupte si zahradní nábytek online, který se hodí na každou zahradu. Twoo je jedna z nejnovějších seznamek. Kola za velice nízké ceny.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!